Hasičské indiánské podvečery

Na poslední prázdninový týden nám naše vedoucí vymyslela takové malé týdenní, podvečerní soustředění na našem hasičském hřišti. Byla to vlastně malá příprava na podzimní závod požárnické všestrannosti spojená se zábavným tvořením.

Neděle
Soustředění začalo v neděli 22. srpna nástupem dětí u indiánského stanu. Každý si vymyslel své indiánské jméno, potom si pomaloval svůj terč a také si namaloval svoje tričko. Do svého terče potom střílel ze vzduchovky. Střelba je součástí podzimního závodu.
Pondělí
Tento podvečer si někteří ještě domalovali trička, ale dalším hlavním tvořením bylo malování kamínků. Každý si namaloval kamínek podle své fantazie a jeden kamínek s topografickou značkou. Kamínky jsme rozdávali cestou na výletě do Ledče nad Sázavou. Zkoušela se také znalost topografických značek, orientování mapy a azimut. Vše je také součástí závodu.
Úterý
Tento den jsme nacvičovali požární útok, protože v pátek u nás bude soutěž ,, O pohár starosty obce", již 15. ročník a v neděli pojedeme na další kolo Havlíčkobrodského turné mladých hasičů.
Středa
Opět jsme tvořili, tentokrát z keramické hlíny. Každý si mohl vyrobit podle své fantazie. O některé další schůzce výrobek dohotovíme, protože nejdříve musí uschnout a potom vypálit v peci. Tento podvečer jsme také opakovali vázání uzlů.
Čtvrtek
Den začal výletem do Ledče nad Sázavou. Odpoledne jsme se vrátili, každý odešel domů a v sedm hodin večer se vrátil na hřiště, kde jsme opékali vuřty a někteří z nás přespali v indiánském stanu.
Pátek
Po probuzení a dobré snídani jsme opakovali své znalosti na podzimní závod. Před obědem jsme vše uklidili a odešli si domů odpočinout a připravit se na večerní soutěž. Odpoledne o půl páté jsme již byli všichni připraveni a netěšeni na začátek soutěže.

Týden hasičských indiánských podvečerů se nám moc líbil.