Výlet mladých hasičů

24.8. jsme se s některými našimi staršími kolegy a rodiči vypravili na výlet. Náš první cíl bylo hasičské muzeum Kočí se spoustou zajímavých věcí.  Tam se nám velice líbilo. Zatímco ti starší si povídali s panem průvodcem, mohli jsme si prolézt téměř všechna hasičská auta a zkusit si  třeba i ruční houkačku.

V Kočí jsme si prohlédli také zajímavý dřevěný kostel a ti hravější si zaběhli pro zdejší kešku. Další naší zastávkou byly Slatiňany. Ty nejmenší jsme s rodiči zanechali na Kočičím hrádku a vyrazili na delší procházku k rozhledně Bára. Škoda, že lanový park je mimo provoz. Cestou zpět jsme se i my větší vyřádili na Kočičím hrádku.

Pak už jsme se všichni vydali k muzeu starokladrubského vraníka Švýcárna. Uvnitř jsme se dozvěděli spoustu zajímavého, i si trochu pohráli. Kdo si vše prohlédl, mohl si ještě zařádit na venkovních "koňských" atrakcích. A pak už jsme se vydali na svačinku do Slatiňan, podél koňských ohrad a hurá domů.