Výlet do Ledče nad Sázavou a Stvořidel

Ve čtvrtek 26. srpna se vydali mladí hasiči na výlet . Jelo se ráno v sedm hodin vlakem a cílem byla Ledeč nad Sázavou. Počasí příliš nepřálo, pršelo. V Ledči jsme měli zamluvenou prohlídku hradu. Tam se nám moc líbilo. Tady se také natáčely některé pohádky. Prohlédli jsme si okolí hradu z věže.

Potom jsme se vydali pěšky na Stvořidla. Přestalo pršet, a tak se šlo docela hezky. Trasa byla dlouhá 6 km, ale ani si nikdo nestěžoval, že ho bolí nohy. Cestou jsme nechávali namalované kamínky s topografickými značkami, které jsme pomalovali v úterý na našem malém soustředění na našem hasičském hřišti. Po malém občerstvení na Stvořidlech jsme se vydali opět vláčkem zpět domů. Výlet se nám líbil. Večer nás čekalo přespání na hřišti v indiánském stanu.